REPUBLIKA E KOSOVËS MINISTRIA E BUJQËSISË
PYLLTARISË DHE ZHVILLIMIT RURAL

Lajmet

Ministri Rikalo në takimin e kancelares Angela Merkel me ministrat e bujqësisë në Forumin Global për Ushqim dhe Bujqësi 2019 në Berlin 2019-01-18 Prishtinë, 18 janar 2019 - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, me ftesë të Ministres së Ushqimit dhe Bujqësisë të Gjermanisë, Julia Klockner ka marrë pjesë sot në Forumin Global për Ushqim dhe Bujqësi, në Berlin të Gjermanisë. Në këtë forum, i cili mbahet në kuadër të Panairit... më shumë
Qeveria do të vazhdojë përkrahjen e prodhuesve vendor 2019-01-14 Prishtinë, 14 janar 2019 - Qeveria e Kosovës gjatë vitit 2019 do t’i përkrahë prodhuesit vendor, në veçanti ata të cilët merren me prodhimtari. Kështu është shprehur Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pasi ka takuar së bashku me Sekretarin e Përgjithshëm të Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Kapllan... më shumë
  • H
  • M
  • M
  • E
  • P
  • Sh
  • D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31