REPUBLIKA E KOSOVËS MINISTRIA E BUJQËSISË
PYLLTARISË DHE ZHVILLIMIT RURAL

Lajmet

Ministri Peci qëndroi për vizitë zyrtare në Lituani 2022-11-12 Prishtinë, 12 nëntor - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci me ftesë të homologut të tij lituanez, Ministrit të Bujqësisë, z. Kęstutis Navickas qëndroi për vizitë zyrtare dy-ditore në shtetin e Lituanisë. Gjatë qëndrimit të tij në këtë shtet, Ministri Peci zhvilloi takime të shumta që kishin... më shumë
Ministri Peci merr pjesë në shënimin e Ditës së Patates 2022-11-02 Prishtinë, 2 nëntor - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci mori pjesë në shënimin tradicional të “Ditës së Patates” e cila u mbajt në komunën e Vushtrrisë, e cila njihet për bujq punëtorë të cilët shquhen për sasinë e prodhuar të patates, por edhe për cilësinë e lartë të... më shumë
Ministri Peci merr pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor 2022 2022-10-25 Prishtinë, 25 tetor - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci po merr pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor 2022, i cili po mbahet në Prishtinë nën organizimin e Economist Impact, ku përmes një fjalimi u prononcua para pjesëmarrësve lidhur me temën rreth krizës ushqimore globale. më shumë
  • H
  • M
  • M
  • E
  • P
  • Sh
  • D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31