REPUBLIKA E KOSOVËS MINISTRIA E BUJQËSISË
PYLLTARISË DHE ZHVILLIMIT RURAL
Kosova merr përkrahje nga Sllovenia për zhvillimin e sektorit të bujqësisë Prishtinë, 19 mars 2019 - Ministrja e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Dijana Zivic, gjatë ditës priti në takim një delegacion i ekspertëve slloven, të cilët kanë shprehur... Kosova merr përkrahje nga Sllovenia për zhvillimin e sektorit të bujqësisë
Verërat e Kosovës promovohen në panairin “ProWein 2019” në Gjermani 18.03.2019 Verërat e Kosovës promovohen në panairin “ProWein 2019” në Gjermani Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Kapllan Halimi, së bashku me Drejtorin e Departamentit të Vreshtarisë dhe Verëtarisë, Bekim Hoxha, po marrin pjesë në Panairin Ndërkombëtar të verës “ProWein 2019”, i cili është duke u mbajtur në Dusseldorf të Gjermanisë.
Ministrja Zivic takoi drejtoreshën e USAID-it, Lisa Magno 05.03.2019 Ministrja Zivic takoi drejtoreshën e USAID-it, Lisa Magno Prishtinë, 05 mars 2019 - Ministrja e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Dijana Zivic, ka pritur sot në një takim drejtoreshën e Misionit të USAID-it në Kosovë, Lisa Magno, ku kanë diskutuar për vazhdimin e bashkëpunimit në projekte të ndryshme bujqësore.
Ministrja Zivic, priti në takim ambasadorin francez, Didier Chabert 27.02.2019 Ministrja Zivic, priti në takim ambasadorin francez, Didier Chabert Prishtinë, 27 shkurt 2019 - Mbështetjen dhe gatishmërinë në ndihmën për zhvillimin e sektorit të bujqësisë kosovare të shtetit francez e konfirmoi sot ambasadori i Francës në Kosovë, Didier Chabert gjatë takimit me Ministren e Bujqësisë, Pylltarisë dhe...
  • H
  • M
  • M
  • E
  • P
  • Sh
  • D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31