REPUBLIKA E KOSOVËS MINISTRIA E BUJQËSISË
PYLLTARISË DHE ZHVILLIMIT RURAL

Lajmet

Nenad Rikalo pranoi detyrën e ministrit të Bujqësisë 2017-09-12 Prishtinë, 12 shtator 2017 - Ministri i ri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, sot pranoi detyrën e re nga ministri i deritashëm Kurtan Kajtazi. Me këtë rast, ish ministri Kajtazi, e ka njoftuar për së afërmi ministrin e ri me punën e bërë deri më tani. më shumë
Zëvendësministri Januzi takoi drejtorin e "ROGER DESCOURS GROUP" 2017-08-02 Prishtinë, 2 gusht - Zëvendësministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Vezir Januzi priti sot në një takim z. Roger Descours nga Franca. z. Descours është President dhe Drejtor i Përgjithshëm i "ROGER DESCOURS GROUP” njëra ndër kompanitë më të mëdha në Europë për grumbullimin dhe përpunimin e frutave... më shumë
Shqipëria heq barrierat për patatet nga Kosova 2017-07-12 Prishtinë, 12 korrik 2017 – Shqipëria nuk do të zbatojë vendimet e marra ditë më parë për prodhuesit e patates nga Kosova. Këtë e kanë bërë të ditur ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi dhe ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi. më shumë
  • H
  • M
  • M
  • E
  • P
  • Sh
  • D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

KOSOVO IN UNESCO