REPUBLIKA E KOSOVËS MINISTRIA E BUJQËSISË
PYLLTARISË DHE ZHVILLIMIT RURAL

Ministri në detyrë Mustafa priti në takim ambasadorin gjerman Rohde

25.02.2021

Prishtinë, 25 shkurt 2021 - Ministri në detyrë i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian  Mustafa ka pritur sot në takim Ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde.

Në këtë takim u diskutua kryesisht mbi zhvillimet e fundit në vend.

Ministri Mustafa, ka falënderuar Ambasadorin Rohde për mbështetjen e deritanishme si dhe për gatishmërinë për mbështetje të mëtejme të shtetit gjerman ndaj Republikës së Kosovës, duke potencuar se bashkëpunimi mes dy vendeve do të vazhdojë të thellohet.

  • H
  • M
  • M
  • E
  • P
  • Sh
  • D
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30