REPUBLIKA E KOSOVËS MINISTRIA E BUJQËSISË
PYLLTARISË DHE ZHVILLIMIT RURAL

Lajmet

Mbështetje për Anamoravën 2015-06-22 Zëvendësministri i Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, z. Vezir Jonuzi së bashku Zëvendësministren e Ministrisë së punës dhe Mirëqenies Sociale znj. Rita Hajzeraj është pritur në një takim pune nga Kryetari i komunës së Gjilanit z. Lutfi Haziri më shumë
Kosova prezanton verarinë dhe vreshtarinë në Kroaci 2015-06-17 Një delegacion i përbërë nga zyrtarë të Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Ministria e Tregtisë dhe Industrisë, Ministria e Ekonomisë dhe Financave, përfaqësues nga zonat më të mëdha vreshtare dhe Shoqata e Verëtarëve të Kosovës\" Enologjia\", po qëndrojnë për një vizitë katër ditore... më shumë
Ministri Krasniqi takoi ambasadorin e Britanisë se Madhe, Ruairi O'Connell 2015-06-10 Prishtinë, 10 qershor 2015 –Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi zhvilloi sot një takim me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Prishtinë, Ruairi O\'Connell. Ministri Krasniqi e njoftoi ambasadorin për të arriturat dhe sfidat në bujqësi. Ai theksoi se këtë vit është dyfishuar buxheti për bujqësinë dhe kjo iu ka... më shumë
  • H
  • M
  • M
  • E
  • P
  • Sh
  • D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31