REPUBLIKA E KOSOVËS MINISTRIA E BUJQËSISË
PYLLTARISË DHE ZHVILLIMIT RURAL

Lajmet

Kosova dhe Hungaria duhet të rrisin bashkëpunimin në fushën e bujqësisë 2016-04-12 Prishtinë, 12 prill 2016 - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi ka pritur sot në një takim nënkryetarin e Parlamentit të Hungarisë, Istvan Jakab, njëherësh edhe kryetar i Shoqatës së Fermerëve të Hungarisë, të cilin e njoftoi për politikat programore në bujqësi dhe për zhvillimet e përgjithshme në... më shumë
Bashkëpunim konkret Kosovë – Shqipëri në fushën e bujqësisë 2016-04-09 Sot ne konferencen per zhvillimin e bujqesise ne mes dy vendeve, Kosovës dhe Shqiperisë, zëvëndësministri Vezir Januzi takoi Ministrin e Bujqësisë së Shqiperisë, Edmond Panariti, Ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, Kryetarin e Pejes Gazmend Muhaxheri dhe Kryetarin e Odes ekonomike Safet Gerxhaliu më shumë
  • H
  • M
  • M
  • E
  • P
  • Sh
  • D
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29