REPUBLIKA E KOSOVËS MINISTRIA E BUJQËSISË
PYLLTARISË DHE ZHVILLIMIT RURAL

Lajmet

Ministri Mustafa premton përkrahje për agrobizneset vendore 2020-02-13 Prishtinë, 13 shkurt 2020 - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, priti në një takim përfaqësuesit e Odës së Afarizmit të Kosovës, të cilët i ka njoftuar me disa nga prioritetet e ministrisë në kuadër të programeve mbështetëse për agrobizneset për vitin 2020. më shumë
Banka Botërore vazhdon mbështetjen e bujqësisë në Kosovë 2020-02-13 Prishtinë, 13 shkurt 2020 - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, ka pritur sot në takim një delegacion të Bankës Botërore, të kryesuar nga menaxheri i Zyrës së BB-së në Kosovë, Marco Mantovanelli, me të cilët ka biseduar për zhvillimin e qëndrueshëm të sektorit të bujqësisë në... më shumë
Sqarim për media i ministrit të Bujqësisë, Besian Mustafa 2020-02-11 Prishtinë, 11 shkurt 2020 - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, sqaron opinionin publik, pas raportimeve të gazetës së përditshme “Koha Ditore”, në shkrimin me titullin “Ministri Mustafa mban jashtëligjshëm në detyrë të dyshuar për abuzim me miliona euro”, të botuar sot ( e martë), datë 11.02.2020.... më shumë
Ministri Mustafa takoi ambasadorin e Gjermanisë, Christian Heldt 2020-02-10 Prishtinë, 10 shkurt 2020 - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, me të cilin kanë biseduar rreth politikave zhvillimore në bujqësi, si dhe për objektivat e kësaj ministrie për këtë mandat, që për qëllim kanë fuqizimin e... më shumë
  • H
  • M
  • M
  • E
  • P
  • Sh
  • D
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29