REPUBLIKA E KOSOVËS MINISTRIA E BUJQËSISË
PYLLTARISË DHE ZHVILLIMIT RURAL
Ministri Mustafa diskutoi për sfidat e sektorit të qumështit Prishtinë, 02 qershor 2020 - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa sot gjatë ditës priti në takim përfaqësuesit e Shoqatës së Prodhuesve të Qumështit dhe... Ministri Mustafa diskutoi për sfidat e sektorit të qumështit
Ministri Mustafa priti në takim përfaqësuesit e Klubit të Prodhuesve të Kosovës 28.05.2020 Ministri Mustafa priti në takim përfaqësuesit e Klubit të Prodhuesve të Kosovës Prishtinë, 28 maj 2020 - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa priti sot në takim përfaqësuesit e Klubit të Prodhuesve të Kosovës, me të cilët ka diskutuar për zhvillimet e përgjithshme në sektorin e prodhimtarisë bujqësore, pas gjendjes së krijuar në vend nga COVID-19.
Ministri Mustafa shoqëron Kryeministrin Kurti në komunat e prekura nga dëmet e breshërit 21.05.2020 Ministri Mustafa shoqëron Kryeministrin Kurti në komunat e prekura nga dëmet e breshërit Ministri në detyrë i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa së bashku me Zëvendësministrin në detyrë, Imri Demelezi kanë shoqëruar sot Kryeministrin në detyrë, Albin Kurtin në vizitë tek fermerët e Komunës së Suharekës dhe Mamushës.
Ministri Mustafa pranë agro-përpunuesve në Gjilan 19.05.2020 Ministri Mustafa pranë agro-përpunuesve në Gjilan Gjilan, 19 maj 2020 - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa së bashku me Kryetarin e Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka vizituar përpunuesit e qumështit dhe mishit, si dhe pikat shitëse të prodhimeve bujqësore, ku është njoftuar nga afër me...
  • H
  • M
  • M
  • E
  • P
  • Sh
  • D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30