REPUBLIKA E KOSOVËS MINISTRIA E BUJQËSISË
PYLLTARISË DHE ZHVILLIMIT RURAL
Zgjatet deri më 28 gusht afati për aplikim për pagesa direkte Prishtinë, 12 gusht 2020 - Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka vendosur që afati për aplikim për pagesa direkte/subvencione për kulturat bujqësore për vitin 2020 të zgjatet... Zgjatet deri më 28 gusht afati për aplikim për pagesa direkte
Takim i frytshëm i ministrit Mustafa me Lidhjen e Bletarëve 10.08.2020 Takim i frytshëm i ministrit Mustafa me Lidhjen e Bletarëve Prishtinë, 10 gusht 2020 - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa gjatë ditës së sotme ka takuar kryetarin e Lidhjes së Bletarëve të Kosovës, Sylejman Zogjani dhe nënkryetarin, Zymber Bajraktari për të diskutuar rreth tejkalimit të sfidave dhe thellimit dhe zgjerimit të bashkëpunimit në mes të Ministrisë dhe Lidhjes së Bletarëve.
Ministri Mustafa vizitoi bujqit e prekur nga dëmet e breshrit 06.08.2020 Ministri Mustafa vizitoi bujqit e prekur nga dëmet e breshrit Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa ka vizituar sot fermerët e komunave të prekura nga dëmet e breshrit dhe reshjeve të fundit të shiut në vendin tonë.
Ministri Mustafa takoi Ambasadorin e Turqisë, Çağrı Sakar 30.07.2020 Ministri Mustafa takoi Ambasadorin e Turqisë, Çağrı Sakar Prishtinë, 30 korrik 2020 - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa sot gjatë ditës priti në takim Ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çağrı Sakar dhe Drejtorin e TIKA-së, Cihan Dinçer.
  • H
  • M
  • M
  • E
  • P
  • Sh
  • D
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31